2 Yaşında 37 kilo

Okunma [6880]
2 Yaşında 37 kilo

 

Hastalığı yüzünden 37 kilo olmuştu

 

2 yaşındaki Samsunlu Yağız BEKTE 37 kiloydu. Hastalığı yüzünden hızla kilo alıyor ve yurt dışından getirtilecek bir ilacı kullanması gerekiyordu.

 

Leptin Hormonu Tedavisi İşe Yaradı

 

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde oturan Bekte çiftinin ikinci çocukları 2 yaşındaki Yağız Bekte, 'Leptin hormonu eksikliği' nedeniyle hızla kilo aldı. 37 kiloya kadar ulaşan çocuğun tedavisi için kullanılacak ilacı devletin karşılamasıyla birlikte tedavi hızlandı, 2,5 ayda 8 kilo verdi.

 

Hızla Kilo Alınca Aile Hastaneye Başvurdu

 

Ailenin ikinci çocuğu olan Yağız Bekte'nin hızla kilo almasından şüphelenen ailesi, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne başvurdu. 5 aylıkken yapılan tetkikler sonucunda leptin hormonu eksikliği rahatsızlığı bulunduğu belirlendi.

 

"1 kutu ilacın maliyeti 17 bin lira"

 

Çocuğun tedavisi için doktorlar tarafından yazılan ilacın ücretini devlet karşılamayınca aile yardım çağrısında bulundu. Ailenin bu çağırısının kamuoyunda gündeme gelmesinin ardından yapılan düzenlemeler ile kamu vicdanı ağırbastı ve bir kutusu 4 bin 441 dolar olan, yurtdışından getirilen ilacın bedeli SGK tarafından karşılanmaya başlandı.

 

 


Taglar: #obezite #çocuklukçağıobezite #çocuk #leptin #hormon #leptinhormonueksikliği #kilo #kilolubebek #yağızbekte #sgk #samsun #ondokumayısüniversitesi #hastane

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 2.02.2018

Kaynak: CNN Türk

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler