4 Yıllık Vegan Diyetin Sonu

Okunma [5762]
4 Yıllık Vegan Diyetin Sonu

Veganlık günümüzde sağlık açısından önemli tartışmalara sebep olan bir diyet türü. Kimileri bu tarz beslenme alışkanlıklarının daha sağlıklı olduğunu öne sürse de kimileri ise et ve yumurta gibi besinleri tüketmemenin sağlıksız olduğunu savunuyor.

Blog yazarının 4 yıllık veganlık hikayesi 

shutterstock_1034746273.jpg

Kasumi Kriss adlı blog yazarı birgün daha sağlıklı bir yaşam için vegan olmaya karar verdi. Vegan olması ile  birlikte akneleri ve sivilcileri iyileşti. Başlangıçta sindirim ile ilgili bazı sorunlar yaşasa da sonrasında kendisini daha sağlıklı ve enerjik hissetmeye başladı. 4 yılını vegan olarak geçirdikten sonra et yemeye başlayan blog yazarı deneyimini Instagram ve Youtube'dan  paylaştı ve bu beslenme tarzının olumsuz yönlerini gözler önünse serdi. Vegan diyetinden sonra sadece 3 hafta kaliteli protein kaynaklarını yedikten sonra vücudundaki olumlu gelişmeleri paylaştı. Herkesin kendisine bir pay çıkarabileceği hikayesini anlattı. 

Vegan beslenmeye devam ederken;

Uzun bir süre sonra Kriss'in cildi kurumaya ve sivilceleri tekrar çıkmaya başladı. Saçları ve tırnakları kırılgan olmaya başladı ve stresten dolayı adet döngüsü 4 ay durdu.

Veganlığı sona erdi, dinç oldu 

shutterstock_247805503.jpg

 Bunun üzerine Kriss, bir gün yumurta yemeye karar verdi. Yumurtanın etkisi tüm beklentileri karşıladı. Sonrasında gelen 3 gün boyunca bütün olumsuz düşüncelerinden arınıp ruh halini düzeltti. Yumurtanın bu etkisini gördükten sonra, 4 yıllık veganlığını sonlandırmaya karar verdi. 

Kristel, videolarından birinde bir gün yumurta ve biraz tereyağı almaya nasıl karar verdiğini anlatıyor Kendisini bunun  suçlu hissetmediğini  ve veganlığını bu şekilde sonlandırdığını belirtiyor. Veganlığını sonlandırdıktan sonra sırasıyla yumurta, tereyağ ve ızgara tavuk yediğini söyleyen blog yazarı kendisini oldukça mutlu ve dinç hissettiğini söylüyor. 

 

Senin İçin İyi Olanı Bul

Bugün, Kristel,  yaşam tarzı kararları için insanları yargılamaya dayanmayan birbirini destekleyen  "Senin İçin İyi Olanı Bul(findwhatfeelsgoodforyou)" adlı bir kampanya oluşturdu. Buu kampanyada hayvanlara zarar vermeden et tüketimini teşvik edici içeriklerde paylaşıyor. 


Taglar: #vejetaryenlik #veganlık #sağlık #beslenmealışkanlıkları #et #yumurta #sağlıksız #besin #blog #yazar #KasumiKriss #sağlıklıyaşam #akne #sivilce #sindirim #enerji #et #Instagram #Youtube #olumsuz #olumlu #vücut #beslenmedüzeni #stres #yumurta #tereyağ #SeninİçinİyiOlanıBul #kampanya #hayvan #findwhatfeelsgoodforyou

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 16.09.2018

Kaynak: Onedio

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler