6 Adetten Fazla Kızarmış Patates Yemeyin!

Okunma [3558]
6 Adetten Fazla Kızarmış Patates Yemeyin!

 

Bir Harvard profesörü, patates kızartmasının 6 adetten fazla tüketilememesi konusunda uyardı!

 

 

Obezitenin nedeni patates kızartması olabilir

 

En lezzetli yiyeceklerden biri olmasına rağmen, patates kızartmalarının  doktorlar ve beslenme uzmanları tarafından sağlıksız olduğu söylenir. Son zamanlarda bir New York Times makalesinde, Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu'nda, patatesleri "nişasta bombaları" olarak nitelendiren bir beslenme profesörü olan Profesör Eric RIMM, insanlar patates kızartması yemek istiyorlarsa 6 adetten fazla yememesi gerektiğini söyledi. Patates kızartmasının, artmış obezite ve metabolik sendrom ile ilişkili olabileceğini bildirdi. 

 

Prof. RIMM insanların patates kızartması için duyduğu iştahı ve bununla bağlantılı sağlık risklerini açıklayan makalesinde "Amerikalılar patatesi diğer sebzelerden daha fazla tüketiyorlar. Tarım bakanlığına göre patates kızartması, işlenmiş tüm patateslerin 3'te 2'sini oluşturuyor. Bu yüzden porsiyon kontrolü hastalıklardan korunmak için yardımcı olabilir. '' ifadesini kullandı. 

 

 


Taglar: #Harvard #profesör #patateskızartması #obezite #doktor #beslenmeuzmanı #diyetisyen #NewYorkTimes #makale #HarvardÜniversitesi #nişasta #ProfesörEricRIMM #Amerika #porsiyonkontrolü

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 19.12.2018

Kaynak: Independent

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler