Ağaç Dikme Seferberliğine Geleceğin Diyetisyenlerinden Destek

Okunma [1188]
Ağaç Dikme Seferberliğine Geleceğin Diyetisyenlerinden Destek

 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 'Geleceğe Nefes Ol' fidan dikim kampanyasına üniversite öğrencileri de katıldı. Kampüs bahçesine fidan diken gençler, "Dünyayı kirlettiğimiz kadar temizlememiz de gerekiyor" mesajını verdi. 

 

 

2023 noktada milyonlarca fidan 

 

site-gorsel-kopyasi-kopyasi-kopyasi-3.jpg

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ‘Geleceğe Nefes' seferberliği başlatıldı. 11 Kasım 2019 saat 11.11'de 11 milyon fidan, Türkiye'nin 2023 noktasında toprakla buluşturuldu. Haliç Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinden ağaç dikme seferberliğine destek geldi. Fidan dikim kampanyası kapsamında Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melek Güneş YAVUZER, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler, üniversitenin Sütlüce Yerleşkesinde fidan dikti.

Haliç Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Kulübü öğrencileri ayrıca, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali YILDIZ ile Çıksalın Parkı'nda, Beslenme ve Diyetetik Kulübü öğrencileri de Eyüpsultan'da bulunan fidan dikim alanında eş zamanlı olarak fidan dikimi gerçekleştirdi.

 

 

Geleceğe nefes olacağız 

site-gorsel-kopyasi-kopyasi-kopyasi-5.jpg

Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melek Güneş YAVUZER, sadece bugün için değil daha sonra da fidan dikme seferberliklerine tam destek vereceklerini söyledi. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 11 ilde 11 milyon fidan dikme kampanyasına destek verdiklerini vurgulayan Prof. Dr. YAVUZER, geleceğe nefes olduklarını belirtti.

Her gün çevre için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Prof. Dr. YAVUZER "Stratejik planlarımız arasında ‘topluma hizmet, çevreyi korumak' yer alıyor. Fidan dikmek de çevreyi korumamız adına yapacağımız en doğru hareketlerden bir tanesi. Amacımız Türkiye'yi daha yeşil, oksijeni bol, barış içinde yaşanabilir bir ülke haline getirmek" dedi.

 

 

Öğrenciler fidan dikti

site-gorsel-kopyasi-kopyasi-kopyasi-4.jpg

Ağaç diken öğrenciler de etkinliğine önemine vurgu yaparak daha yeşil bir çevre için fidan diktiklerini söyledi. Dünyaya yararlı olmak istediklerini dile getiren gençler, "Dünyayı kirlettiğimiz kadar temizlememiz de gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 

 

Yeşil Türkiye hedefi 

 

Üniversite dekanları ise doğayı ve çevreyi korumanın görevleri olduğunu belirterek, gelecekleri için önemine vurgu yaptı. 'Yeşil bir Türkiye' hedefleri olduğunu vurgulayan akademisyenler, fidan dikerken 'yemyeşil çevre' temennisinde bulundu.

 


Taglar: #ağaç #diyetisyen #geleceğenefes

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 15.11.2019

Kaynak: DHA

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler