Bebeklerini Vegan Mamayla Besleyen Çift Yargıda!

Okunma [2735]
Bebeklerini Vegan Mamayla Besleyen Çift Yargıda!

ABD'de bir vegan çift, bebeklerini internetten öğrendikleri patates bazlı tarifle besledikleri için yargılanıyor. Bebeğin ise, yetersiz beslenmeden ötürü açlıktan ölmek üzere olduğu öğrenildi.

 

 

5 ay boyunca yalnızca 415 gram aldı

 

Vegan çift hakkında yapılan soruşturma kapsamında, yetersiz beslenmeden ötürü sağlık durumu ciddi manada bozulan bebeğin ağırlığının 3 kilo 885 gram olduğu belirlendi. Bebeğin doğumunda ise kilosu 3 kilo 430 gram olduğu belirtildi. 5 ay boyunca yalnızca 415 gram kilo alabilen bebeğin sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor. Polisler ise WFTV'ye yaptığı açıklamada "Daha önce bu kadar kötü durumda bir bebek görmedim, ölmeye çok yakındı" ifadelerini kullandı.

 

 

Uyuşmuş durumda ve ağlamıyor

 

Doktorlar tarafından kontrol edilen bebeğin 'uyuşmuş durumda olduğu' ve ağlamadığı belirtildi. 5 aylık bebek tedavi edilmek üzere hastanede tutulurken, anne ve babası ise Brevard Bölge Hapishanesi'ne gönderildi.

 

 

Uzun süreli sağlık sorunları yaşayabilir

 

Doktorlar tarafından polise verilen bilgiye göre, yetersiz beslenmesinin bir sonucu olarak bebeğin uzun vadeli sağlık problemleri yaşayabileceğini ve sürekli tıbbi bakıma ihtiyaç duyacağını söyledi. Polis ise, çocuğun hastaneye kaldırılmasından bu yana yalnızca sıvıyla beslenmesi sonucunda yarım kilo aldığını açıkladı.


Taglar: #ABD #vegan #bebek #doktor #yetersizbeslenme #malnutrisyon #beslenememe #yargılama #sorgu #nutrition

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 22.02.2019

Kaynak: Sputnik

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler