Bölgesel Antrenman Olur mu?

Okunma [1208]
Bölgesel Antrenman Olur mu?

Merhaba ilkbahar,

Çoğu bilimsel olmayan sosyal medya hesaplarında aşağıda yazdığım motivasyon cümlelerini görüyorsunuzdur .

"Go hard or go home." 

"No pain, no gain." 

"If you are tired of starting over, then stop giving up." 

"Success trains. Failure complains." 

"Excuses don't burn calories."  

Evet gerçekten de motive edici cümleler fakat, insanlar bu şekilde limtilerini aşarak daha da vücutlarını daha çok hırpalamaya sürüklüyorlar, her şeyin bir limit var !!! Düzgün uyku ,düzenli bir hayat biçimi, güzel ve sağlıklı yemekler, zararlı alışkanlıkların durdurulması bir yaşam şekli haline gelmedikçe ağır ve zorlayıcı egzersizlerde bir anlam ifade etmeyecek.

Gelelim spor ile ilgili mübarek aylara; ben de bunlara 3 aylar diyorum, mart-nisan-mayıs yazın yaklaşması ile herkes te hummalı bir çalışma herhalde bu cümleleri devamlı söyleyeceğiz. Yukarıda da anlatmaya çalıştım bütün bir seneye yaymanız sizin için en güvenli olan yöntem.

Yeme planları ile ilgili kulaktan dolmak bilgiler efsaneleri devam ediyor en doğru beslenme planı kişiye uygun olan plandır bunu da en iyi diyetisyenler bilir.

Biri bölgesel yağlanma ve bölgesel antrenman mı dedi ? ya da 1000 mekik çekerek karın yağlarından kurtuluruz mu dedi, iyi bir yeme planı, iyi bir egzersiz planı, dinlenme, uyku en güzel yöntem bu, vücuttaki tüm kasları aynı anda devreye sokan ve hepsini entegre çalıştıran bir antrenman planı işte geldi

Mesela 

  • Pelvis bridge
  • Squat and press
  • Push up
  • Pull up
  • Plank 1:00 dk
  • Plank hariç hepsi 30 sn ve 4 tur ,haftada 3 gün 1 ay boyunca bu program 3 gün de 40-60 dk arası orta-hızlı tempo yürüyüş

Sevgiler


Taglar:

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 12.04.2015

Kaynak:

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler