Büyük Beden Kıyafet Sipariş Edenlere Diyet Barı Gönderildi

Okunma [2765]
Büyük Beden Kıyafet Sipariş Edenlere Diyet Barı Gönderildi

 

ABD'de bir mağazalar zincirinin, büyük beden kıyafet siparişi veren müşterilerine ürünle birlikte diyet barı gönderdiği öğrenildi.

 

 

Pantalon yanında Atkin's Barı 

 

Olay, ABD Los Angeles Kaliforniya merkezli 'Forever 21' isimli bir giyim mağazalar zincirinden sipariş veren bir kadının yaptığı Twitter paylaşımı üzerine açığa çıktı. Paketi açtıktan sonra diyet barıyla karşılaştığını söyleyen kadın şu ifadeleri kullandı:

"Büyük bedenli biriyim. Forever 21'den pantolon siparişi verdim, paketi açtığımda ise Atkins barını gördüm. Bana ne anlatmaya çalışıyorsunuz Forever 21? 'Şiman, kilo ver' mi? Bunu büyük beden giymeyen kadınlara da gönderiyor musunuz?"

 

adsiz-tasarim-285.jpg

 

Aynı konuda paylaşım yapan başka bir kadın da, "Annem Forever 21'den büyük beden kıyafet sipariş etti ve onlar siparişle birlikte Atkins diyet barı gönderdiler" dedi.

adsiz-tasarim-286.jpg

 

Yeme bozukluğuna neden olabilecek bir davranış 

 

Öte yandan, mağazalar zincirinin diyet barı bütün siparişlerle birlikte gönderdiği de iddia edildi ancak bu açıklama da şirketi eleştiri oklarından kurtaramadı. 

Başka bir kullanıcı da, "Forever 21'in Atkins barıyla bütün müşterilere tehlikeli bir mesaj gönderdiği belli. Bu yalnızca kilolu insanlara yönelik bir saldırı değil, aynı zamanda bütün ölçülerdeki insanların yeme bozuklukları olduğunu düşünmesini tetikleyen bir durum. Bu tehlikeli ve uygun değil" ifadelerini kullandı. 

 

 

Şirket özür diledi

 

Gelen tepkiler üzerine bir açıklama yayınlayan şirket ise müşterilerden özür diledi ve şunları söyledi:

"Zaman zaman, Forever 21 tarafından internet siparişi veren müşterilere üçüncü taraflardan sağlanan ücretsiz ürünler gönderilir. Tartışmaya konusu olan ürün de ölçü ve beden fark etmeksizin kısıtlı bir zaman için bütün kullanıcılara gönderilmiştir. Bu durumun müşterilerimiz üzerinde yaratabileceği olumsuz etki için içtenlikle özür dileriz, niyetimiz kesinlikle bu değildi."


Taglar: #kıyafet #mağaza #bar #diyet #şişmanlık #obezite #diyetbar #diyetisyen #atkins #diet #pantalon #obez #büyükbeden #büyükbedenkıyafet

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 19.08.2019

Kaynak:

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler