Canan KARATAY yine saçmaladı

Okunma [2205]
Canan KARATAY yine saçmaladı

 

Karatay, Vegan demek tahıl beyinli demek. Veganlar kısa ömürlüdür. Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi. Veganlık hastalıktır" dedi.

 

Bilim dışı ifadeyi huy haline getirdi

 

Gündemde kalmak için sürekli olmadık, bilim dışı ifadelerde bulunarak doktorluk mesleğini itibarını zedeleyen Karatay ne yazık ki yine saçmaladı. Tüm hayvansal gıdalardan arınmış beslenme türü olan veganlık konusunda "Tahıl yersek koyun gibi oluruz. Tahıl yersek tahıl beyinli oluruz. Vegan demek tahıl beyinli demek. Veganlar kısa ömürlüdür. Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi. Veganlık hastalıktır" dedi. 

 

Tıp ve Araştırmalar ile dalga geçiyor Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilen araştırmada Türkiye'nin başlıca tuz üretim merkezlerinde üretilen 16 farklı markada sofra tuzunun tamamında miktoplastik bulunması ile ilgili de konuşan Karatay, Kaya tuzunun aslında bir tuz değil, çok önemli bir mineral olduğunu belirtti. "Tuzsuz kalmak kalp krizi ve felç yapabilir. Sofra tuzu tehlikelidir. Rafine edilmesi lazım" dedi.

"Öğütülmemiş, rafine olmamış kaya tuzu... Kristale bir şey bulaşmaz. Tuz tüketmezsek hayat olmaz. Bütün sinir sistemimizin iletisindeki her şeyin altında tuz var. Tuz olmazsa hiçbir organımız çalışmaz " diye konuştu.

"Tuzsuz kalmak kalp krizi ve felç yapabilir. Sofra tuzu tehlikelidir. İşlem görüyor. Tuz çok önemli bir madde. Rafine edilmesi lazım. Tansiyonu yükselten şekerdir. Tuzsuz hayat olmaz" şeklinde konuştu. "Kaya tuzu ile suyu içebilirsiniz. Bu sağlıklı. Asit yapan şekerdir, ekmektir, undur, şekerli ve gazlı içeceklerdir" dedi. " 
 

Topluma ve Veganlara hakaret

 

"Tahıl hayvan yemidir. İnsan vücudu tahılları kullanmaya programlanmamıştır. Tahıl yersek koyun gibi oluruz diyerek topluma ve veganlara hakarette bulundu. Tahıl yersek tahıl beyinli oluruz. Vegan demek tahıl beyinli demek. Veganlar kısa ömürlüdür. Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi. Veganlık hastalıktır" ifadesini kullandı. "İthal kuruyemiş yenmemeli. Kuru baklagiller çok önemli. Mutlaka yenmeli. Kuru baklagiller tahıl değildir." dedi.


Taglar: #karatay #canankaratay #vegan

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 24.10.2018

Kaynak: Cumhuriyet

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler