Çölyak Hastalarına Ücretsiz Diyet Paketi

Okunma [2342]
Çölyak Hastalarına Ücretsiz Diyet Paketi

 

Belediye tarafından ihtiyaç sahibi çölyak hastaları için özel olarak hazırlatılan glutensiz diyet paketleri, ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. 

 

Uzunköprü Belediyesinden çölyak hastalarına destek

 

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi başvuruları kabul ediyor. Kültür merkezi bünyesinde bulunan Sosyal Hizmetler Birimi'ne başvurabilirsiniz.

 

Başvuru Şartları Nelerdir?

 

İlgili birime Çölyak raporu ile başvuran vatandaşlara, glütensiz diyet paketleri ücretsiz olarak verilmeye devam ediliyor.

 

Çok sayıda Çölyak Hastası Var

 

Belediye'den yapılan açıklamaya göre ; dünyada ve Türkiye'de tanısı konulmamış çok sayıda çölyak hastası var. Ülkemizde her yüz kişiden birisinde çölyak hastalığının olduğu ifade edilmekledir. Ancak hastaların büyük bir çoğunluğu tespit edilememiştir. Hastalık raporlarıyla birlikle Sosyal Hizmet Birimi'ne müracaat eden vatandaşlarımıza diyet paketleri her ay ücretsiz olarak verilecektir.

 

 

 

 

 


Taglar: #çölyak #destek #belediye #uzunköprü #edirne #glutensiz #gluten #diyetyemek #diyetpaket #ücretsiz #çölyakhastası #AtatürkKültürMerkezi #SosyalHizmetler #vatandaş

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 10.08.2018

Kaynak: Uzunköprü Belediyesi

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler