Diyabet Kampı

Okunma [5831]
Diyabet Kampı

 

Arkadaşım Diyabet

kamp1.jpg

"Arkadaşım Diyabet Kampı" 23-29 Temmuz 2017 tarihlerinde, 10-18 yaş grubu, farklı illerden, 90 Tip1 diyabetli çocuğun katılımı ile İznik'te gerçekleşti. 1997 yılından bu yana İznik'te, 2011 yılından beri de Diyarbakır'da düzenleniyor.

 

 

Hocalar da katıldı, sporcular da

kamp2.jpg

Tip1 Diyabetli sporcular da kampa katıldı. Kampta ayrıca çocuk endokrin uzmanları, çocuk ruh sağlığı hekimleri, diyetisyenler, diyabet hemşireleri yer aldı. Deneyimli diyabetli ağabey ve ablalar grubu 24 saat çocuklarla deneyimlerini paylaşma imkanı buldu.

 

 

Bilgiler Pratiğe Döküldü

kamp3.jpg

Mutfak atölyeleri, grup çalışmaları, oyunlar, yarışmalar ile öğrenilen bilgilerin pratiğe dökülerek ve günlük hayatta kullanımının pekişmesi hedefleniyor.

 

 

Vakıf Başkanı Açıkladı

kamp4.jpg

Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şükrü HATUN kampın ana amacını; "Diyabetli çocukların eğitimi ve sağlıklarının iyileştirilmesi amacı ile, diyabetle baş edebilmelerini öğretmek, egzersiz, insulin kullanımı, şeker yükselmesi ve düşmesi konularında bilgilendirmektir." diyerek açıkladı.


Taglar: #diyabet #diyabetkampı #şeker #şekerhastalığı #iznik #vakıf #tip1diyabet #diyetisyen #doktor #endokrinolog #psikolog #arkadaşımdiyabet #diyabetimben

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 2.08.2017

Kaynak: Diyabetim Ben

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler