Diyet Kafe'ye Büyük İlgi

Okunma [6403]
Diyet Kafe'ye Büyük İlgi

 

BORNOVA Belediyesi'nin çölyak hastaları ve PKU (Fenilketonüri) hastası çocukların hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla hizmete açtığı Diyet Kafe, büyük ilgi görüyor. Kafeye diyetlerine uygun ürün bulmakta zorlanan hastalar geliyor.

Bornova Belediyesi, dezavantajlı vatandaşlar için de çeşitli projeler hayata geçiriyor. Down Sendromlu çocukların çalıştığı +1 Down Kafe, Engelsiz Yaşam Merkezi içinde bulunan Engelsiz Kafe'nin yanında çölyak hastaları ve PKU'lu çocuklar için de 'Diyet Kafe' ile hizmet veriyor. Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi içindeki Diyet Kafe çölyak ve fenilketonürili bireylerin diyetlerine uygun ürünlerin bulunduğu bir mekan olarak faaliyet gösteriyor.

Glutensiz ürünlerin satışının yapıldığı kafede düşük protenli kurabiye, pizza, salata ve pasta gibi ürünler de bulunuyor. Ayrıca içerisinde çocuk oyun alanı da bulunan kafe çocuklar için düzenlenen farklı etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Yeni yıl partisi ve doğum günü partileri de düzenlenirken, özel bireyler diyetlerine uygun ürünleri rahatça yiyebiliyor.

Çölyak ve PKU hastaları özel diyetleri dışında hiçbir şey tüketemedikleri için Onlara hizmet verecek yer açığını kapatıyoruz" denildi.


Taglar: #çölyak #PKU #glutensiz #diyet #bornova #izmir #bornovabelediyesi #diyetkafe #downsendromu

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 6.08.2018

Kaynak: Hürriyet

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler