Diyetisyenler Uzun Yol Şoförlerinin Sağlığı için Yeniden Yollarda

Okunma [6676]
Diyetisyenler Uzun Yol Şoförlerinin Sağlığı için Yeniden Yollarda

 

‘Yola Sağlam Çık' Projesi Uzun Yol Şoförlerinin Sağlığı için Yeniden Yollarda...

"Yola Sağlam Çık" adlı sosyal sorumluluk projesi, uzun yol şoförlerinin ihtiyaç duyduğu beslenme ve yaşam pratiklerini Türkiye'nin dört bir yanındaki kooperatiflere taşıyor. 2011 yılında başlatılan proje kapsamında, diyetisyen ve spor uzmanlarının da yer aldığı ekipler, şoförlere çeşitli analizler ve bire bir görüşmeler neticesinde sağlıklı yaşam önerileri sunuyor.

 

"Yola Sağlam Çık" Tırı 15 Şehirde

 

Bu kapsamda, "Yola Sağlam Çık" tırı, 9 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında, Tekirdağ'dan Mersin'e 24 farklı noktada, Türkiye'nin dört bir yanında uzun yol şoförleriyle buluşuyor.

Tur kapsamında Tekirdağ ve İstanbul'un ardından Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Antalya, Konya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Kastamonu, Samsun, Yozgat ve Mersin illeri ziyaret edilecek.

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa'nın öncü markası Lassa, uzun yol şoförlerinin sağlıklı bir yaşam sürmelerine destek olmak üzere 2011 yılında hayata geçirdiği ‘Yola Sağlam Çık' projesine devam ediyor. Bu yıl Aytemiz'in de yakıt sponsoru olarak desteklediği proje ile Lassa ekipleri 15 şehirde, 24 noktada uzun yol şoförleriyle buluşuyor.

 

Ekipte Diyetisyen Var

 

Bu ekip içerisinde yer alan diyetisyen ve spor uzmanları şoförlerle görüşmeler yaparak uzun süre hareketsiz çalışmanın olumsuz etkilerini azaltacak öneriler sunuyor. 

9 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen proje süresince şoförler, temel tıbbi ölçümlerini yaptırarak uzmanlardan sağlıklı yaşam için ipuçları alıyor. Vücut kitle endeksi, şeker, kolestrol, tansiyon, yağ ölçümü gibi temel tıbbi testleri yapılan şoförler, beslenme ve spor uzmanlarından nasıl beslenmeleri ve hangi fiziksel hareketleri yapmaları gerektiği konusunda tavsiyeler alıyorlar.

 

Uzun Yol Şoförlerinin Sağlığı Önemli 

 

Yola Sağlam Çık projesi ile uzun yol şoförlerinin yaşamlarında kalıcı bir etki yaratmayı hedeflediklerini belirten Brisa CEO'su Cevdet Alemdar ; Lassa markamızla 43 yıldır uzun yol şoförlerinin en zorlu yol koşullarında dahi yanlarındayız ve en sağlam yol arkadaşıyız. Uzun saatlerini yollarda geçiren şoförlerin özellikle sağlıklı yaşam konusunda desteklenmelerinin de büyük önem taşıdığını biliyoruz. Bu kapsamda projemiz ile hedefimiz şoförlerimizi emniyetli bir sürüş için önce kendi sağlıklarına dikkat etmeleri konusunda bilinçlendirmek ve hayata geçirebilecekleri basit değişikliklerle daha sağlıklı ve sağlam bir şekilde yola çıkmalarına destek olmak" dedi.

Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke ise ; ‘Yola Sağlam Çık' projesine destek vermekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz.


Taglar: #YolaSağlamÇık #SosyalSorumluluk #uzunyol #şoför #Türkiye #diyetisyen #sağlıklıyaşam #öneri #Tekirdağ #İstanbul #Bursa #Balıkesir #Manisa #İzmir #Antalya #Konya #Afyonkarahisar #Eskişehir #Ankara #Kastamonu #Samsun #Yozgat #Mersin #lastik #Brisa #Lassa #Aytemiz #Yakıt #Vücutkitleendeksi #kanşekeri #kolestrol #tansiyon #vücutanalizi #Cevdet Alemdar #emniyetlisürüş #AhmetEke #proje #destek

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 7.08.2018

Kaynak: Aytemiz

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler