Diyetisyenlere "Ofislerinizi Kapatın!" İhtarı

Okunma [12372]
Diyetisyenlere

 

Van ilinde çalışan ve özel ofisleri olan diyetisyenlere ofislerinizi kapatın ihtarı gönderildi.

 

İl Sağlık Müdürlüğü Giderek İkaz Etti

 

Özel ofisi bulunan diyetisyenler "hem diyetisyenlerin, hem psikologların ofis açması yasaktır." denilerek ihtar edildi.

 

Özel ofisi olanlar uyarıldı

 

Van ilinde, kendi ofislerinde çalışan diyetisyenler Diyetisyen Sinan YILDIZ, Diyetisyen Gülsipan YAŞAR, Diyetisyen Rahmi ERCAN bu yönde ikaz edilen diyetisyenler oldu.

 

Van İl Sağlık Müdürlüğü'ne Bildirildi

5943762-adsiz-tasarim-8.jpg

 

Nasıl ki her branştan (Kardiyolog, jinekolog, dermatolog, ürolog, nörolog ...vb) doktorlar, diş hekimleri, eczacılar ... vb pek çok diğer sağlık çalışanları kendi ofislerinde hizmet verebiliyorlarsa, Diyetisyen, Psikolog, Fizyoterapist ve Odyolog olan sağlık çalışanları da mesleklerini kendi ofislerinde sürdürebilirler.

Dünyanın her köşesinde ve her meslek kolunda olduğu gibi, kendi ofisinde hizmet vermek, kaliteyi arttırmasının yanısıra, hem bu meslek ünvanlarını taşıyan sağlık çalışanlarının, hem bu hizmeti almayı tercih eden vatandaşlarımızın en doğal haklarıdır.

 

Sertifika Değil Diploma

 

Diyetisyenler, Psikologlar, Fizyoterapistler ve Odyologlar, yıllarca emek vererek, sadece kendi meslekleri kapsamında eğitim alan, yüzlerce saat staj yaparak mesleki uygulamaları öğrenen ve sağlık bakanlığı tarafından verilen diplomalarını almalarının ardından meslek ünvanını taşımayı hak eden sağlık personelleridir. 

 

"Hekim Dışı" Sağlık Personeline Üvey Evlat Muamelesi

dd3.jpg

 

Diyetisyen, Psikolog, Fizyoterapist, Dil ve Konuşma Terapisti meslek mensupları birer sağlık çalışanıdır. Diplomaları sağlık bakanlığı tarafından verilmektedir.

Ekip çalışmasının önemine inan ve mesleki yeterlilikleri bulunan bu mesleklere ait sağlık çalışanları, tüm bu çaba sonucunda bakanlıkça, üvey evlat muamelesi görmeyi ve "Hekim Dışı" olarak nitelendirilmeyi hak etmemektedirler. 

 

#GerçekDiyetisyen Desteği Gerekli

adsiz-tasarim-12-2.jpg

 

Van ilinde bulunan değerli üyelerimizden yola çıkarak, tüm bu meslek gruplarına #gerçekdiyetisyen desteği vermenizi ve Van İl Sağlık Müdürlüğü'ne ve Sağlık Bakanlığı'na bu talebinizi iletmenizi rica ediyoruz.

 

Kampanyayı İmzala 

shutterstock_image-25.jpg

 

Bunun için bu kampanyayı hem kendin imzalayarak, hem yakınlarına imzalatarak Diyetisyenlere, Psikologlara, Fizyoterapistlere, Odyologlara destek verebilirsiniz.

 

Şikayet adresleri & numaraları

 

  • Sağlık Bakanlığı ; sabim@saglik.gov.tr
  • Sağlık Bakanlığı Alo ; 184
  • Van İl Sağlık Müdürlüğü ; van@saglik.gov.tr
  • Van İl Sağlık Müdürlüğü ; 0432 210 21 16 - 0432 210 21 17 - 0432 210 21 18
  • Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ; https://www.cimer.gov.tr
  • Cumhurbaşkanlığı Alo ; 150 

 


Taglar: #gerçekdiyetisyen #van #ilsağlıkmüdürlüğü #özeldeçalışandiyetisyen #ihtar #diyetisyen #diyetidiyetisyenyazar #diyetbendensorulur #diyetisyendünyası #changeorg #kampanya #sağlıkbakanlığı #psikolog #fizyoterapist #odyolog #konuşmaterapisti #dilvekonuşmaterapisti

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 24.07.2018

Kaynak: Özel Haber

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler