Dünyanın En Şişman Çocuğu

Okunma [1595]
Dünyanın En Şişman Çocuğu

 

12 yaşındaki Arya, geçtiğimiz sene 'dünyanın en şişman çocuğu' olarak gündeme gelmişti. Kiloları yüzünden yaşıtları gibi hareket edemeyen Endonezyalı çocuk sıkı bir zayıflama tedavisine alınmıştı.

 

esc17.jpg

 

2 Yaşından Sonra Şişmanlamaya Başladı

 

esc8.jpg

 

Normal kiloda dünyaya gelen çocuk, 2 yaşından sonra hızla kilo almaya başlayınca hareketleri kısıtlanmaya başladı. 

 

4693278-ensismancocuk.jpg

 

Sebebi Sağlıksız Ev Yemekleri

esc14.jpg

 

Çoğunlukla uyuyan Arya'nın kilo almasındaki en büyük etken evde pişen sağlıksız gıdalar... Günde 5 öğün yemek yiyen Arya'nın evinde genellikle pirinç, balık, et ve sebze çorbası pişiyor.

 

esc2.jpg

 

Sonunda Doktora Götürüldü

esc12.jpg

 

5 dakikadan fazla ayakta duramayan Endonezyalı çocuk gün geçtikçe artan nefes darlığını çekmeye başlayınca ailesi tarafından doktora götürüldü.

 

esc3.jpg,

 

Mide Ameliyatı Geçirdi

esc9.jpg

 

Doktorlar Arya'nın ameliyat olmazsa öleceğini söyledi. Küçük çocuk çok ciddi bir mide ameliyatı geçirdi ve operasyonda midesi muz şeklini aldı.

 

esc6.jpg

 

Artık Okula Gidebiliyor

 

esc-3.jpg

 

190 kilo olan Arya Permana, 80 kiloya yakın kilo verdi. Arya kilo vermekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Arya konuşmasında şu ifadeleri kullandı : "Artık eskisinden daha az yemek yiyorum. 6 kaşık yediğimde doyuyorum. Şekerli yiyecek ve içecekler yasaklandı özellikle şekerli içecekler. Artık futbol, tenis, badminton oynayabiliyorum. En önemlisi her gün okula gidebiliyorum."

 

esc11.jpg

 

Okula Gitmekte Zorlanıyordu

esc13.jpg

esc15.jpg

 


Taglar: #çocuk #obezite #çocuklukobezitesi #mideameliyatı #operasyon #morbidobezite #şişmançocuk #DünyanınEnŞişmanÇocuğu #Endonezya #zayıflama #kiloalma #okul #AryaPermana

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 06.08.2018

Kaynak: Hürriyet

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler