En Çok Okunan Kahve ve Sağlık Haberleri

Okunma [719]
En Çok Okunan Kahve ve Sağlık Haberleri

 

Şimdiye kadar sitemizde yayınlanmış, en çok okunan kahve sağlık haberlerini sizler için derledik ; 

 

1. Kahve İçmek Ömrü Uzatır mı? 

shutterstock_473186929-2.jpg

 

İngiliz araştırmacılar, UK nüfus çalışmasında 9.2 milyon insanın verilerini inceleyerek, kahve içmenin bir kişinin tüm ölüm nedenleri ile ilişkisini ve kahve tüketiminin sağlıklı bir diyetin parçası olup olamayacağı sorularının yanıtlarını aradılar. Bu linke veya görsele tıklayarak ilgili habere gidebilirsiniz.

 

2. Kahve İçmek Vücut Yağ Oranını Azaltır mı?

kahve-bagimlilik-yapar-mi-1-2.jpg

 

Araştırmacılar Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (CDC) yürüttüğü Ulusal Sağlık ve Beslenme Araştırması Anketinde, günlük kahve tüketimi ve vücut yağ oranı arasındaki ilişkiyi inceledi. Bu linke veya görsele tıklayarak ilgili habere gidebilirsiniz.

 

3. Kahve tüketimi %14 Arttı

shutterstock_1057728341-2.jpg

 

Son 5 yılda toplam kahve tüketiminin %14 arttığı ülkemizde, kişi başı tüketim ilk kez 2018 yılında, 1 kilogramı geçti. Bu linke veya görsele tıklayarak ilgili habere gidebilirsiniz.

 

4. Türkiye'nin Kahve Haritası Açıklandı

shutterstock_401425492-2.jpg

 

Türkiye genelinde gerçekleştirilen araştırmadan dikkat çekici sonuçlar çıktı. Kadınlar nasıl içiyor, erkekler nasıl, hangi coğrafi bölgede nasıl içiliyor, sabah mı, akşam mı... Tüm bu soruların yanıtlarını bulacağınız bu haberi okumak için bu linke veya görsele tıklayarak ilgili habere gidebilirsiniz.

 

5. Kahve Bağımlılık Yapar mı? 

shutterstock_image-60-2.jpg

 

En sevilen sıcak içeceklerden biri olan kahve bağımlılık yapar mı sorunsunun yanıtı bu haberde bulacaksınız. Bu linke veya görsele tıklayarak ilgili habere gidebilirsiniz.

 

6. Kahve Kansere Neden Olur mu?

523071-adsiz-tasarim-18-2.jpg

 

Yurtdışında kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütü, kahvenin kavurma işlemi esnasında ortaya çıkan akrilamid gibi kansere neden olabilen çok çeşitli kimyasallar hakkında uyarı gerektiren bir yasa ile harekete geçerek kahve makinesi üreticilerine, dağıtıcılara ve perakendeciler ile karşı karşıya geldi. Bu linke veya görsele tıklayarak ilgili habere gidebilirsiniz.

 

7. Okullarda Kahve Satışı Yasaklanıyor ?

shutterstock_image-59-2.jpg

 

Sağlıklı yaşamı teşvik etme amaçlı başlattığı bir program çerçevesinde bazı ülkelerde tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde kahve satışı ve tüketiminin yasaklanması planlanıyor. Yasak sadece öğrenciler değil öğretmenler için de geçerli. Bu linke veya görsele tıklayarak ilgili habere gidebilirsiniz.

 

8. Kahve Çekirdeklerinin Sonu mu Geliyor?

shutterstock_image-61-2.jpg

 

Bilim insanları tarafından kahve çekirdekleri üzerine yürütülen çalışmada 124 kahve meyvesi ağacı türünün yüzde 60'ının yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu gözler önüne serdi. Bu linke veya görsele tıklayarak ilgili habere gidebilirsiniz.


Taglar: #kahve #kahvebağımlılığı #kahvevekanser #kanser #bağımlılık #kahveveokul #okul #yaşamsüresi #kahveharitası #türkiye #kahvetüketimi #kadın #erkek #yağoranı

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 01.10.2020

Kaynak: Diyetisyen Dünyası

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler