Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği Eğitimi

Okunma [3941]
Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği Eğitimi

 

Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni olmak isteyenler için Türkiye'de ilk adım 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde atılıyor!

 

İlk Eğitim Şubat Ayında İstanbul'da

 

Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği programının ilk eğitimi olan "Fonksiyonel Tıbba Giriş ve Temel Prensipler Eğitimi" Fonksiyonel Tıp Eğitim Platformu tarafından, 22-23 Şubat tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştiriliyor.

 

Fonksiyonel Tıp Nedir?

 

Fonksiyonel Tıp, hastalıkların sadece semptomlarını değil aynı zamanda altta yatan sebeplerini ortadan kaldırmayı hedefleyen 21. yüzyılın yeni tıp yaklaşımıdır. Temel olarak kişiye özel yaklaşımla beslenme ve hayat tarzı değişikliklerini düzenler ve gerektiğinde kişinin genetik ve metabolik haritasının çıkarılması ile rahatsızlığına özel besin desteklerini kullanır.  

 

Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni Nasıl Çalışır

 

Fonksiyonel Tıp beslenme planlarını bilen fonksiyonel tıp diyetisyenleri, hastaların tedavisini yürüten fonksiyonel tıp ekibinde çok önemli bir rol oynamaktadır.

 

Bütüncül Yaklaşım

 

Yakın dönemde tıp hekimlerine yönelik düzenlenen Fonksiyonel Tıp Eğitimi çok sayıda hekimin katılımı ile gerçekleşti. Yakın dönemde giderek artacak, Fonksiyonel Tıp uygulamasında, bu hekimlerin hastaların yönlendirilebileceği Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni'nin olması çok önemli bir ihtiyaç haline geldi.

 

Türkiye'de Bir İlk

 

Ülkemizde diyetisyenlere özel olarak fonksiyonel tıp eğitimi veren ilk eğitim kurumu olan Fonksiyonel Tıp Eğitim Platformu, fonksiyonel tıbbı öğrenmek isteyen diyetisyenleri bu eğitimde buluşturuyor. Daha önce doktorlara yönelik eğitimlerden kareleri görebilirsiniz. 

 

 

Program 3 Modülden Oluşuyor

adsiz-tasarim-16-2.png

  • Modül / Şubat 2020 (Fonksiyonel Tıbba Giriş ve Temel Prensipler Eğitimi)
     
  • Modül / Mart 2020 (Fonksiyonel Tıp Diyetleri ve  Fonksiyonel Beslenme Planları) 
     
  • Modül / Nisan 2020 (Fonksiyonel Gıdalar, Gıda takviyeleri ve Fitoterapotikler) 

 

Kimler Katılabilir?

 

Bu program sadece mezun diyetisyenlere ve son sınıf diyetisyenlik öğrencilerine özel bir programdır. 

 

Nasıl Sertifika Alabilirim?

 

Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği programı, şubat 2020 ayında gerçekleşecek giriş eğitimini takiben, mart 2020 ve nisan 2020 tarihlerinde yapılacak olan ileri eğitimler ile birlikte 2020 yılın ilk yarısına doğru son bulacak. Tüm modüller sonrası sınav yapılıp başarılı olanlara eğitimi tamamladıklarına dair sertifikaları veriliyor olacak. Modüllere başladıktan sonra, sertifika alabilmeniz için diğer modülleri en fazla 3 yıl içerisinde tamamlamanız gerekiyor. 

 

Eğitim Ücreti ve Kayıt 

 

Eğitim ücretinin 2.800 TL (KDV Dahil)  olduğu eğitime kayıt sırasında belirtildiği takdirde Diyetisyen Dünyası üyelerine  indirim uygulanacak, bu eğitime kayıt için ; +90 533 621 22 84 numaradan bilgi alabilirsiniz. 

Normal Fiyat : 2800 TL (KDV Dahil)

Diyetisyen Dünyası #gerçekdiyetisyen üyelerine özel fiyat : 2600 TL (KDV Dahil)

Diyetisyen Dünyası #geleceğindiyetisyeni 4. sınıf öğrencilerine özel fiyat : 2000 TL (KDV Dahil) ( kontenjan sınırlıdır)

 

Alanında Uzman Eğitim Kadrosu

adsiz-tasarim-15-2.png

Bilim Kurulu'nda çok değerli #gerçekdiyetisyen üyemiz Klinik psikonöroimmunoloji terapistlerinden, bağırsak disbiyozu ve otoimmun problemleri olan hastalar ile ilgili ciddi tecrübesi olan Dyt. Yeşim TEMEL ÖZCAN'ın teorik derslerin yanısıra, atölyeler ve vaka sunumları ile tecrübelerini paylaşacağıeğitimin kadrosu, alanında uzman isimlerden oluşuyor.

Eğitimlerini Institute For Functional Medicine (IFM)'da tamamlamış çok az sayıdaki Türk hekimden biri Doç. Dr. Mehmet Mahir ATASOY eğitim kadrosunda yer alıyor.

 

Eğitim Programı Nasıl Oluşturuldu

Başta Institute For Functional Medicine (IFM) olmak üzere Amerika ve Almanya'nın saygın programlarının içeriklerinden yaralanarak tamamen özgün ve pratik yaklaşımları Türkiye gerçeklerine uygun şekilde oluşturuldu.

 

Eğitim yeri, günleri ve saatleri

Eğitimler İstanbul Anadolu Yakasında, 

1. Gün ; 22 Şubat Cumartesi (10:00-18:00)

2. Gün ; 23 Şubat Pazar  günü (09:00-17:30)

Lokasyon ; Elite World Asia Oteli

 

Ayrıntılı bilgi için;

Yetkili kişi : Barış Topçu 

Telefon : +90 533 621 22 84

Mail : info@fonksiyoneltipegitimi.com


Taglar: #fonksiyoneltıp #fonksiyoneltıpdiyetisyenliği #ekipçalışması #bütünselyaklaşım #sağlık #fonksiyoneltıpeğitimplatformu #fonksiyoneltıpdiyetisyenliğieğitimi #bütünseltıp #multidisipliner #multidisiplinertedaviyaklaşımı

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 05.02.2020

Kaynak: Fonksiyonel Tıp Eğitimi Platformu

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler