Günde 1 avakado ye, 300 dolar kazan

Okunma [1266]
Günde 1 avakado ye, 300 dolar kazan

 

Bilim araştırmalarında birçok farklı yöntem kullanılıyor. Bilim insanları araştırma yapmak için çoğu zaman deneklere ihtiyaç duyuyor. Kaliforniya Üniversitesi bünyesinde yapılan bir araştırmayla ortaya çıkan haberlere göre bir araştırma için 250 denek ihtiyacı var.

 

Günde 1 avakadoya 300 dolar ödül

 

Bilim dünyasından sık sık şaşırtıcı haberler geliyor, bu sefer bir araştırma amacıyla deneklere verilecek ücret dikkat çekti. Loma Linda, Penn State, Tufts ve Kaliforniya Üniversitesi bünyesinde araştırmalarını sürdüren bir grup bilim insanı, avokado yemenin insan vücuduna olan etkilerini araştırmaya başladı. Avokado yemenin iç organlarda yağlanmaya sebep olup olmadığının araştırılacağı bu çalışma için günde 1 kez avakado yiyecek deneklere verilecek ödül ise 300 dolar.

 

2 Yıl Ücretsiz Tedavi

 

Denek olma karşılığında, 300 doların yanısıra, 2 yıl boyunca ücretsiz tedavi ve muayene imkanı veriliyor. Aynı zamanda deney son bulduğunda, deneye katılanlar Hass Avocado Board tarafından verilen 24 hediye avokado ile evlerinin yolunu tutabilecekler.

 

Denek Olma Şartları

Katılım göstermek isteyen deneklerin şu şartlara sahip olması gerekiyor :

  • 1 ay boyunca 2 tane veya 6 ay boyunca günde 1 tane avokado yemek
  • 25 yaşında veya üstünde olmak
  • Kadınlar için bel genişliğinin 89 cm, erkekler içinse 1 metrenin üstünde olması.

Taglar: #Bilimselaraştırma #denek #california #kaliforniya #üniversite #avakado #ödül #dolar #Bilimdünyası #ücret #LomaLinda #PennState #Tufts #biliminsanı #içorganyağlanması #yağlanma #ücretsiztedavi #HassAvocadoBoard #kadın #erkek

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 31.08.2018

Kaynak: Sözcü

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler