Güneş'le Kaçamak Diyeti

Okunma [3739]
Güneş'le Kaçamak Diyeti

İlk kitabı ile 'Bana Diyet De-me' diyen Güneş Aksüs, ikinci kitabı ile kaçamak yaparak zayıflamanın yollarını anlatıyor. 

Kaçamak yapmak zayıflamayı hızlandırır

Çoğu insan diyet yaparken verilen listeye harfiyen uymaya çalışır, birkez listenin dışına çıktığında da diyeti tamamen bozar. Oysa, Diyetisyen Güneş Aksüs Güneş'le Kaçamak Diyeti adlı kitabında, diyet yapmanın "kısıtlanmışlık" anlamına gelmediğini, diyet yaparken haftada bir gün kaçamak yapmanın metabolizmayı "şaşırtarak" zayıflamayı hızlandırdığını öne sürüyor.

Temel olarak gerilmeden ve sürdürülebilir bir diyet uygulamanın esaslarını açıklayan kitapta, diyet yapmak isteyen birçok insanın kafasındaki şu spesifik soruların cevaplarına da yer veriliyor:

  1. Kaçamak yaptığınızda, diyetinize kaldığınız yerden nasıl devam edeceksiniz?
  2. Diyet yaparken bir kiloya takılıp kaldığınızda bu durumu nasıl aşacaksınız?
  3. Gerçek bir detoks nasıl olmalıdır?
  4. Light ürünler zararlı mıdır?
  5. Sıkılmadan, gerilmeden nasıl zayıflayabilirsiniz? 
  6. Vücudunuzun sesini nasıl dinleyeceksiniz?

Diyetin "kısıtlanmış" bir liste olmadığını vurgulayan Güneş Aksüs, önerdiği diyet programının felsefesini şöyle anlatıyor: "Rahat başladığınız ve başaracağınıza inandığınız işler daha iyi sonuçlanır. Diyet yapmak sizin için ‘aç kalmak' ise, aç kalmadan zayıflamanın yollarını deneyin. Diyet yapmak sizin için ‘sevdiğiniz yiyeceklerden uzak kalmak' ise, bu yiyeceği ne zaman, neyin yerine yiyebileceğinizi öğrenin. Kafanızdaki olumsuz yargıları ve olumsuz örnekleri silin. 

gunesle-kacamak-diyeti-2.jpg


Taglar:

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 12.04.2015

Kaynak:

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler