Hatalı Diyetlerin Son Kurbanı ; Gupse ÖZAY

Okunma [6767]
Hatalı Diyetlerin Son Kurbanı ; Gupse ÖZAY

 

Sık sık ve hatalı yöntemlerle kilo alıp veren, sonucunda hastalanan oyuncu Gupse ÖZAY'dan gelen itiraf, diyet yapmak isteyenlere ders niteliğinde... Başından geçenleri açık yüreklilik ile anlatan ve yanlış yaptığını itiraf eden Gupse hanımı bu davranışından ötürü tebrik ediyor, bir an evvel sağlığına kavuşmasını diliyoruz.

 

İtiraf ediyorum ; Hata yaptım

 

Beyler bayanlar.. Şu kilo alıp verme olayıyla ilgili özelden çok soru geliyor. Sağlık ile ilgili bir konu olduğu için ve yanlış örnek olmamak için açıklama yapmak ve toplu bir cevap vermiş olmak isterim :)

 

Sık sık kilo alıp verdim

shutterstock_image-49-2.jpg

 

Biliyorsunuz ki Deliha'nın ilk filminde epey kilo almıştım. Ardından Görümce filmimde epey verdim. Sonra Deliha 2'de tekrar aldım. Her seferinde alıp verdiğim kilolar da 20 küsürler... Az değil yani.  Şimdi başta baktım motivasyonla ve gazla acayip hızlı veriyorum- alıyorum. Oh ne güzel.

 

Sağlığım bozulana kadar uyarıları dinlemedim

 

Etraftan gelen uyarılara da 'yek yeaaaa bişi olmaz karaktere girmem lazım' falan diyorum. Taaa ki sağlığım bana tokat atana kadar.. Deliha'nın çekimlerinden sonra aldığım 20 küsür kiloyu vermek için her zamanki gibi yemeği azaltıp harekete ağırlık verdim. Lakin bu sefer bi sorun var.

 

Antalya'da Detox Merkezinde ağlaya ağlaya uyudum

 

Hep gittiğim detox merkezinin Antalya şubesine falan gittim ama hayret yav ne yapsam veremiyorum. Aksine kilo almaya devam ediyorum. Üstelik bütün gün uyuyorum. Çok uyuduğum için ağlıyorum. Sonra tekrar uyuyorum. Sonra dedim ki herhalde yoruldum ben. Dedim yurtdışına gideyim orda vereyim.

 

Kesmedi üzerine Tayland'a gittim

shutterstock_image-50.jpg

 

Tropik iklim, meyve sebze deniz... İyi fikir. Gittim. Tayland'a. Detox merkezine. (Bknz fotodaki halim Tayland uçağında..) Oradaki Tayland'lı doktor ikinci gün dedi ki test yapalım sana. Dedi senin tipin iyi değil şişsin. (Tipin kaymış da diyemiyor) Günde 16 saat uyuyorsun. Normal değil bu dedi. Peki abim dedim test yapalım. 

 

Tahlil yaptım Ama İş İşten Geçmişti

 

Aha! Test sonucu geldi. TSH oranım 185.. (Tiroidi olanlar bilir) Adamcağız yanlışlık var deyip yeniden yaptı. Yok sonuç doğru. Neyse, ben stresten ve hızlı kilo alıp vermekten dolayı, hipotiroid, haşimato (ki bunun filmlerimde şakasını dahi yapmıştım) karaciğer yağlanması ve hipoglisemi teşhisiyle Türkiye'ye geri gönderildim. Ve Mart ayından beri tedavi oluyorum.

 

Suçluyum ; Hak ettim

 

Suçluyum; bunu hak ettim. Şimdi 17 kilo verdim. 5 kilo daha vericem ve bir daha asla kısa sürede kilo alıp vermeyecem. Çünkü gerizekalılık bu. :) Özet; aman diyim doktor kontrolü olmadan asla kilo alıp verme olayını abartmayın. Dengeli olmak önemli. 


Taglar: #hatalıdiyet #GupseÖZAY #itiraf #yanlış #sağlık #kiloalıpverme #Deliha #Deliha2 #Motivasyon #Sağlığımbozuldu #uyarı #20kilo #Antalya #DetoxMerkezi #Ağlamakrizi #uyuyakalma #uyku #yurtdışı #Tayland #tahlil #ödem #doktor #TSH #hipotiroid #haşimato #karaciğeryağlanması #hipoglisemi #Türkiye #diyetisyen #gerçekdiyetisyen #dengeliyaşam #sağlıklıbeslenme

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 29.08.2018

Kaynak: NTV

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler