İlk Arap Astronota Helal Gıda

Okunma [1344]
İlk Arap Astronota Helal Gıda

 

Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) Muhammed Bin Raşid Uzay Merkezi, ülkenin ilk astronotu Hazza MANSOURİ'nin Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) besleneceği yemekleri sergiledi.

 

adsiz-tasarim-290-2.jpg

 

Tavuk etinden yapılan madruba, sebzeli kuzu kızartma olan saluna ve omletli erişte olan balalit

 

adsiz-tasarim-289-2.jpg

 

BAE'nni ilk astronotu Hazza MANSOURİ'nin, Rus kozmonot Oleg SKRIPOCHKA ve ABD'li astronot Jessica MEİR ile birlikte, 25 Eylül'de Soyuz MS-15 uzay aracı ile UUİ'ye gitmesi planlanıyor. BAE'li astronot, uzayda 8 gün kalacak ve Rus kozmonot Aleksey OVCHİNİN ile birlikte 3 Ekim'de Soyuz MS-12 ile Dünya'ya dönecek. Muhammed Bin Raşid Uzay Merkezi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, MANSOURİ'nin dublörü Sultan NEYADİ ile birlikte yemeklerin tadına baktığı görülüyor. Yemekler arasında, tavuk etinden yapılan madruba, sebzeli kuzu kızartma olan saluna ve omletli erişte olan balalit yer alıyor.

Daha önce kozmonotlar için gıda üretimi yapan Rusya Uzay Gıda Laboratuvarı'nın, BAE'li astronot için helal gıda üreteceği bildirilmişti.


Taglar: #BirleşikArapEmirlikleri #BAE #MuhammedBinRaşidUzayMerkezi #astronot #HazzaMansuri #UluslararasıUzayİstasyonu #UUİ #beslenme #yemek #helalgıda

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 15.08.2019

Kaynak: Sputnik

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler