İmkansız Burger FDA onayı alabilecek mi?

Okunma [3029]
İmkansız Burger FDA onayı alabilecek mi?

 

İmkansız Burger Nedir?

 

2016 yılında İmkansız Gıdalar Şirketi tarafından ilan edilen İmkansız Burger ; bir çeşit vejeteryan burger benzeri hiper ettir.

 

FDA ne diyor?

 

FDA, burgerin kullandığı katkı maddeleri hakkındaki endişeleri nedeni ile "et eşdeğeri güvenli olarak yenilebilir" demeyi reddetti.

 

Neden reddetti?

 

Soya leghemoglobin, soya fasulyesi kökeninde bulunan, burgere et benzeri kaliteyi (tadı) vermek için kullanılan bir maddedir. Şirket bu maddeyi, imkansız gıdalar laboratuvarında yeniden yaratılıyor. Bileşen doğal olsa bile, insanlar tarafından daha önce hiç tüketilmedi ve FDA bu bileşenin alerjik olabileceğinden endişeleniyor.

 

Hala Satılıyor

 

Bununla birlikte, FDA hamburger ile ilgili endişelerini dile getirse bile, Impossible Foods'un ürünlerini restoranlarında tüketicilere satmaya devam ediyor. Çünkü FDA onayı yeni bileşenler için gerekli değildir. Yine de şirketler kendi müşterilerinin rahatlaması için gerekli testleri yaptırabilir.

 

New York Times haberi ikna etmedi

 

New York Times gazetesinde yayınlanan bildiri ; İmkansız Burger ve onun temel bileşeni olan soya leghemoglobinin kapsamlı güvenlik testi ve soruşturması konusunda sınıfta kaldı. Diğer taraftan, üç üniversiteden bir gıda güvenliği uzmanlarının katıldığı panelde, pek çok kez ürünün güvenli olduğu kabul edildi. Bununla birlikte, şirket FDA onayı almak istiyorsa testleri yatırmaya devam edecek. 


Taglar: #burger #diet #dietitian #diyet #diyetisyen #gerçekdiyetisyen #diyetisyendünyası #fda #vejeteryan #vegie #vegieburger #newyorktimes #vegan #veganburger #impossibleburger

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 03.09.2017

Kaynak: Fox News

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler