İmkansız Hamburger Tanıtıldı

Okunma [817]
İmkansız Hamburger Tanıtıldı

 

Tadı ve dokusu ete daha çok benzeyen, yapay etten üretilen Impossible Burger 2.0 CES 2019'da tanıtıldı.

 

 

İmkansız hamburger glutensiz ve etsiz

 

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz, bugün yediğimiz hamburgerler gibi görünen, yerken aynı tadı ve hissi veren bitki temelli Impossible Burger'ın 2.0 (İmkansız Hamburger) adı verilen versiyonu dün CES 2019'da tanıtıldı.

Şirketin açıklamasına göre bu yeni hamburger gluten içermiyor ve ilk kez tadı gerçek ete bu kadar çok benziyor. Bunun sebeplerinden biri de Impossible Burger 2.0'nun buğday proteini yerine soya proteini ile yapılmış olması. Şirkete göre bu durum, hamburgeri çiğnerken daha bir et çiğniyormuş gibi hissetmeyi sağlıyor. Impossible Burger'ın ilk versiyonunu deneyen Nicole Lee, ilk hamburgerin tat ve doku olarak gerçek bir et yiyormuş hissi veremediğini ancak Impossible Burger 2.0'nun bu konuda çok daha iyi olduğunu söylüyor.

 

 

İlk kez Las Vegas'ta satılacak

 

Impossible Burger 2.0'yu ilk servis edecek restoran Las Vegas'taki Border Grill olacak. Zamanla 20'den fazla restoranda daha Impossible Burger 2.0 sunulmaya başlanacak. White Castle ve Umami Burger gibi zincirler de yakında bu yeni burgeri menülerine ekleyecek. Mart ayı ortaları itibarıyla neredeyse bütün Impossible Foods restoranı partnerleri Impossible Burger 2.0'yu sunuyor olacak.


Taglar: #Tad #doku #et #yapayet #ImpossibleBurger #CES #İmkansızHamburger #burger #hamburger #gluten #soyaproteini #bugdayproteini #BorderGrill #Vegas #WhiteCastle #UmamiBurger

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 04.02.2019

Kaynak: Dünya Halleri

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler