İngiltere’de restaurant ve cafeler için yeni karar : “Yemeklerin kalorilerini menülerinde yazmaları gerekiyor!”

Okunma [382]
İngiltere’de restaurant ve cafeler için yeni karar : “Yemeklerin kalorilerini menülerinde yazmaları gerekiyor!”

İngiltere'de 250'den fazla çalışanı bulunan restaurant, cafe ve paket servisi yapan işletmelerin menülerinde yiyecek ve içeceklerin kalorisinin yazılması kararı alındı.Sağlık ve Sosyal Bakım Dairesi, ülkede obezite rahatsızlığının önemli sağlık problemlerinden biri olduğunu belirterek kalori bilgisinin paylaşılmasının insanların daha sağlıklı tercihler yapmasında rol oynadığını kaydetti.

 

Kimi Bireyler Tepkili

Menülerde yiyecek ve içeceklerin kalorilerinin yer alması bazı restaurant sahipleri tarafından tepkiyle karşılanırken, yeme bozuklukları vakfı karardan memnun olduğunu bildirdi.

Meksika tarzı sokak yemekleri sunan ünlü bir restoranın kurucu ortağı Mark Selby, "restoran zincirinin yiyecek ve içecek bilgileri konusunda zaten "tamamen şeffaf ve açık" olduğunu belirterek kalori saymaya odaklanılmasını doğru bulmadığını dile getirdi. Mark Selby, "ziyafet çekmek" için restorana gelen müşterilerinin menüdeki kalori bilgilerine bakmayacağını savundu.

Londra‘da bir restorana gelen 57 yaşındaki Patrick Callaghan, kararın yemek seçimini etkileyeceğini belirtirken, 18 yaşındaki James Howlett kalori bilgilerinin menüde yer almasının yemek tercihini değiştirmeyeceğini söyledi.

Yeni uygulama hakkındaki karar resmi devlet sitesi gov.uk de yayınlandı.

 


Taglar: #kalori #ingiltere #restoran #yemek #kkal #yemekkalorisi #yemebozukluğu

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 12.04.2022

Kaynak: BritishTurks

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler