İş Bulmak İçin 25 Kilo Verdi

Okunma [2713]
İş Bulmak İçin 25 Kilo Verdi

 

İş bulmakta zorlanınca 25 kilo verdi.

 

 

Diyet ve spor ile birlikte 85 kilodan 60 kiloya

 

Manisa'da kilo fazlalığı nedeniyle özgüvenini yitiren, bu nedenle iş bulmakta zorlanan 21 yaşındaki Hatice Uyanık, diyetle birlikte spor yaparak, 5 ayda 85 kilodan 60 kiloya düştü. Özgüvenini geri kazandığını kaydeden Uyanık, artık bu güvenle iş görüşmelerine gidebileceğini vurguladı.

 

 

''İşimde dış görünüş önemli!''

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıbbi Sekreterlik Bölümü'nden 1 yıl önce mezun olan Hatice UYANIK'ın azim öyküsü, zayıflayamayacağını düşünenlere yol gösterici oldu. Aşırı kilosu nedeniyle özgüven eksikliği yaşayan UYANIK, 5 ay önce Yunusemre Belediyesi'nin Yeni Mahalle'deki ücretsiz fitness kursuna kayıt oldu. Sporla birlikte yürüttüğü beslenme programıyla her geçen gün zayıflayan UYANIK, 5 ayda toplam 25 kilo vererek hedeflediği 60 kiloya düştü. UYANIK artık sırasının hayalini kurduğu tıbbi sekreterlik işi için birkaç farklı yere iş başvurusu yapmak olduğunu söyledi. İşinde dış görünüşün önemli olduğunu belirten Hatice UYANIK, zayıflamak isteyenlere ise şu tavsiyelerde bulundu:

''Kilo vermek istediğinizi kafanıza koyduysanız, yola çıkın ve asla pes etmeyin. Spora ve yediklerinize dikkat etmeyi, asla bırakmayın. Basit bir şey yapmıyorsunuz. Yeme alışkanlıklarınız ve yaşam tarzınız değişiyor. Bunları bir şekilde oturtmak zorundasınız. Bunlar benim için kolay olmadı. Ama şu an severek yapıyorum.''

Yunusemre Belediyesi'nde görevli Spor Eğitmeni Zarife TURP ise, ''Hatice UYANIK buraya geldiğinde, kilolarından dolayı özgüven eksikliği yaşadığını, yeni hayatında bununda problem olduğunu söylemişti. Bende elimden geldiğince destek oldum. 5 ayda 25 kilo verdik. Mutlu sona ulaştık.'' dedi.

 


Taglar: #zayıflama #kilo #kiloyönetimi #destek #diyetisyen #spor #diyet #dışgörünüş #özgüven

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 4.10.2019

Kaynak: Son Dakika

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler