Kayısıdan Piyano Yaptılar

Okunma [1821]
Kayısıdan Piyano Yaptılar

 

Malatya'da öğrenciler mikro denetleyiciler ile 'kayısı piyano' yaptı. Daha önce kayısıdan kolonya, çikolata, krem, çay, şampuan ve birçok kozmetik ürün ile yiyecek-içecek yapılan kentte ilk defa kayısıdan müzik aleti yapıldı.

 

 

İlk defa kayısıdan piyano

 

Malatya'da öğrenciler mikro denetleyiciler ile 'kayısı piyano' yaptı. Daha önce kayısıdan kolonya, çikolata, krem, çay, şampuan ve birçok kozmetik ürün ile yiyecek-içecek yapılan kentte ilk defa kayısıdan müzik aleti yapıldı. Yapılan mini piyano, içine konulan mikro denetleyiciler aracılığıyla bilgisayara bağlanan kuru kayısıya basıldığında ses çıkarıyor.

Kentte farklı okullarda eğitim gören lise öğrencileri hafta sonlarında bir araya gelerek Robotik Kodlama Eğitmeni Mehmet Hakan KARADAYI ile beraber kayısı kullanarak mini piyano yaptı. Mikro denetleyicilerin kullanıldığı kayısı piyano, kuru kayısıya takılan kabloların bilgisayara bağlanmasıyla kayısıya basıldığında piyano sesi çıkıyor.

Kayısının bilgisayara verdiği etkileşimi test ettikleri sırada 'kayısı piyano'yu bulduklarını belirten Mehmet Hakan KARADAYI, "Bugüne kadar kayısının her şeyi yapıldı. Biz de elektronik bir kayısı piyano yapmak istedik. Öğrencilerimizle birlikte böyle bir yola geldik ve bu yolda çocuklarla birlikte elektronik parçaları kullanarak bir piyano oluşturduk" dedi.

 

 


Taglar: #Malatya #öğrenci #mikrodenetleyici #kayısıpiyano #piyano #müzikaleti #kolonya #çikolata #krem #çay #şampuan #kozmetik #yiyecekiçecek #RobotikKodlama #kayısı

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 02.01.2019

Kaynak: Sputnik

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler