Kuran Kursunda Beslenme Eğitimi

Okunma [6429]
Kuran Kursunda Beslenme Eğitimi

 

Kuran Kursunda Beslenme Eğitimi

kuran_kursu.jpg

Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri tarafından Merkez ve ilçelerde bulunan Kur'an Kursu öğrencilerine yönelik verilen obezite eğitimleri sona erdi.

Beslenmenin önemini vurgulamak ve artan Obezite prevelasını azaltmak için verilen eğitimlerle ilgili Halk Sağlığı İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Artan obezite prevelansını azaltmak, yeterli ve dengeli beslenmenin önemini vurgulamak, çocukların ve ailelerinin farkındalığını arttırmak için Müdürlüğümüz Obezite, Diyabet ve Metabolik hastalıklar biriminde görev yapan diyetisyenler Zeynep TAŞKESEN ve Emrah ELMAS tarafından 17 Temmuzda Kur'an Kursu öğrencilerine yönelik eğitimler verildi.

kurankursu.jpg

17 Temmuz - 3 Ağustos tarihlerinde merkeze bağlı 8 Kur'an kursunda 660 öğrenciye "Sağlıklı Beslenme ve Obezite Eğitimi" verilen eğitim sonrasında öğrencilere; sağlık çocuk dergisi hediye edilmiştir "ifadeleri kullanıldı. İlçelerde de aynı eğitimin verildiği ifade edilirken yapılan açıklamada, "Müdürlüğümüz Obezite Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi tarafından Kur'an kurslarında başlatılan "sağlıklı beslenme ve obezite eğitimleri" ilçelerimiz tarafından da gerçekleştirilmiştir. Genç ve Solhan Toplum Sağlığı merkezleri tarafından ilçe Kur'an Kurslarında toplam 126 öğrenciye eğitim verilmiştir "denildi.

 

Kaynak : Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü


Taglar: #beslenme #kurankursu #sağlık #diyet

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 10.08.2017

Kaynak: Batman Haber

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler