Laboratuvarda Üretilen Etler 2021'de Sofrada

Okunma [2358]
Laboratuvarda Üretilen Etler 2021'de Sofrada

 

Laboratuvar ortamında yapay olarak et üreten Hollandalı bir şirket, ürünün 2021'e kadar piyasa sürülebilmesi için 7.5 milyon euro fon aldı.

 

 

Restoranlarda yapay et satılacak 

 

adsiz-tasarim-134.jpg

 

Laboratuvar ortamında yapay olarak et üreten Hollandalı 'Mosa Meat' şirketi, ürünün 2021'e kadar piyasa sürülebilmesi için 7.5 milyon euro (8.8 milyon dolar) fon aldı. Dünyanın kök hücre yoluyla elde edilmiş sığır etinden yapılmış ilk hamburgerini de 5 yıl önce üreten şirket, restoranlara laboratuvar ortamında üretilen et satmaya yönelik planlarını sürdürmek adına kaynak aldığını açıkladı.

Merkezi Maastricht kentinde olan Mosa Meat, çoğu Almanya merkezli ilaç üretici şirketi Merck KGaA'nın Hollanda'daki bağlı kuruluşu 'M Ventures' ve İsviçre merkezli 'Bell Food Group'tan olmak üzere 7.5 milyon euro aldıklarını belirtti.

 

 

Hamburger köftesini 1 dolara mal etmeyi amaçlıyorlar

 

Yapay etin üretimi için canlı hayvandan alınan hücre örneklerini kullanan Mosa Meat yetkilileri, 2-3 yıl sonra endüstriyel ölçekli üretime geçerek, bir hamburger köftesini yaklaşık 1 dolara mal etmeyi amaçladıklarını ifade etti. Yetkililer, ilk ürünlerini 2021'e kadar satmayı umduklarını dile getirdi. Şirket daha önce Google'un kurucularından Sergey Brin'den de 1 milyon euro almıştı.

 


Taglar: #Laboratuvar #yapayet #Hollanda #MosaMeat #kökhücre #sığıreti #hamburger #şirket #restoran #Maastricht #MerckKGaA #et #kırmızıet #kökhücreileetüretimi

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 28.12.2018

Kaynak: Sputnik

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler