Ödüllü Anadolu Propolisi

Okunma [5635]
Ödüllü Anadolu Propolisi

 

Ödüllü Anadolu Propolisi

 

Arı ürünlerinin sağlık, besleyici ve tıbbi değerleri bilinmekte ve sağlığa olan faydaları nedeniyle uzun yıllardır kullanılmaktadır. Arı ürünleri arasında en değerli gıdalardan bir tanesi de propolistir. Türkiye'nin ilk ve tek yerli inovasyon ödüllü propolisi 

 

860x530_02.jpg


Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı tamamen doğal, reçinemsi bir madde olup kimyasal bileşimi %50 bitkisel reçine, %30 mumlar, %10 uçucu ve aromatik yağlar, %5 polen ve %5 diğer organik maddelerden oluşur.

Propolisin yapısında doğal olarak bulunan flavonoidler, fenolikler, terpenler ve enzimler gibi organik bileşenler sayesinde beslenmenize değer katar.

 


Neden Anadolu Propolisi?

 

860x530_03.jpg


Propolisin farklı kıta, bölge ve bitki türlerinden elde ediliyor oluşu, bileşimini birbirinden farklı kılmaktadır. Anadolu coğrafyası, bulunduğu konum itibariyle endemik bitki örtüsü çeşitliliği açısından zengindir ve bu bölgeden elde edilen arı ürünleri de yüksek kalite ve besin içeriğine sahiptir. Örneğin, Anadolu propolisi Dünya'da fenolik zenginliği ve çeşitliliği açısından en değerli propolistir. Genellikle poplar (kavakgiller familyası) tipi olan, Anadolu Propolisi'nin rengi kahverengidir. Yapılan pek çok klinik çalışmada da, Anadolu propolisinin etkinliği gösterilmiştir.

 

860x530_07.jpg


BEE'O Propolis, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden uzmanlar tarafından geliştirilmiş TÜBİTAK inovasyon ödüllü özütleme teknolojisi ile Türkiye'nin ilk yerli ve patentli propolis üreticisidir. Türkiye'de ilk kez uygulamaya geçirilen "Sözleşmeli Arıcılık" modeliyle kovandan sofraya izlenebilir bir şekilde Anadolu coğrafyasından elde edilen propolis, arı sütü, ham bal, arı ekmeği ve poleni tüm dünyaya sunmaktadır.


BEE'O'nun patentli saf Anadolu propolisi (A.P.E.®) özütünde; kafeik asit fenetil ester, kafeik asit, kumarik asit, kuersetin, ferülik asit, sinnamik asit, ramnetin, pinosembrin, resveratrol, apigenin, krisin, luteolin, hesperidin, hidroksibenzoik asit, epikateşin olmak üzere en az 15 farklı fenolik ve flavonoid bileşen bulunur.

 


Propolis Damlayı Nasıl Kullanalım?

 

860x530_05.jpg

 

Propolis, kovandan çıktığı ham haliyle insan vücudu tarafından sindirilemediğinden yapısında doğal olarak bulunan balmumunun, özütleme suretiyle uzaklaştırılması gerekir. Özütleme işlemi ile birlikte propolisin insan vücudu tarafından kullanılabilir sıvı formu elde edilir. Ancak özütleme sırasında kullanılan çözücüye bağlı olarak da propolisin içeriğinde yer alan flavonoid ve fenolik bileşimi değişiklik gösterir. Bu sebeple propolisin damla haline getirilmesi sırasında doğru bir özütleme yöntemi kullanılması da önemlidir.

 

860x530_06.jpg


Sadece kış mevsiminde değil her mevsim beslenmenize değer katmak üzere en az %10 oranında saf Anadolu propolisi içeren bir özütten 4-10 yaş aralığındaki çocukların günde 10- 40 damla, 11 yaş ve üzeri yetişkinlerin ise 20-80 damla; su, meyve suyu, süt, bal, pekmez, yoğurt gibi sıcak olmayan gıdalarla birlikte tüketmesi önerilmektedir.

 

 

Mevsim Geçişlerinden Korkmayın, Anadolu Propolisiniz Hep Yanınızda!

 

860x530_04.jpg

 

Mevsimsel alerjilerin artış gösterdiği bu dönemde, burunda akıntı, kaşıntı, hapşırma, tıkanıklık gibi belirtiler, hayat kalitesini etkileyebiliyor. İlaç içeren burun spreylerine hızlı yanıtsızlık (taşiflaksi) geliştiğinden kısa sürede etkisini kaybetmektedir ve bu sebeple bu ürünler uzun süreli kullanılamamaktadır. Uzun süreli kullanımda bağımlılığa neden olabilen ilaç içeren burun spreylerinin burun kanaması ve burun mukozasının delinmesi gibi pek çok yan etkisi de mevcuttur. Bu nedenlerle, son zamanlarda her gün kullanıma uygun ve doğal içerikli burun spreyleri daha çok tercih ediliyor.

 

 

BEE&YOU Rhinapi Burun Spreyi

 

rhinapi_800x530.jpg

 

Türkiye'nin ilk Sağlık Bakanlığı onaylı ve tıbbi cihaz kategorisindeki propolisli burun spreyini üreten BEE'O, BEE&YOU Rhinapi Burun Spreyi ile burun akıntısına ve burun tıkanıklığına tamamen doğal bir çözüm sunuyor. Tamamen doğal içeriğe sahip bu ürün, patentli saf Anadolu propolisi (A.P.E®), deiyonize su, sodyum klorür, gliserin ve okaliptüs yağı içeriyor.

 

 

Üstelik tamamen doğal içeriği sayesinde aralıksız kullanıma uygundur!

 

Sinüzit, nezle ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar nedeniyle meydana gelen rinit, rinosinüzit ve burun tıkanıklığı semptomlarının tedavisine destek olan BEE&YOU Rhinapi Burun Spreyi, eczanelerden temin edilebiliyor. Daha detaylı bilgi için www.rhinapi.com ‘u ziyaret edebilirsiniz!

 

Bu advertorial Bee'o 'nun katkılarıyla hazırlanmıştır. 


Taglar: #Beeo #Propolis #Arı #Bağışıklık #BurunSpreyi #Rhinapi #MevsimGeçişleri

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 7.04.2023

Kaynak: Bee'o Katkılarıyla

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler