Öğrencilere Beslenme Yardımı Arttırıldı

Okunma [3694]
Öğrencilere Beslenme Yardımı Arttırıldı

Öğrencilere Beslenme Yardımını Arttırıldı

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), yeni eğitim-öğretim yılı başında bünyesindeki yurtlarda barınan öğrencilere verilen beslenme yardımı miktarını artırdı.

 

Günlük 11 TL Aylık 330 TL

 

KYK, öğrencilere günlük 11 TL, aylık 330 TL beslenme yardımında bulunacak. 11 Eylül'den itibaren geçerli olmak üzere uygulanacak beslenme yardımı sabah kahvaltısı için 3,50 TL; akşam yemeği için ise 7,50 TL olarak belirlendi. Beslenme yardımı, Eylül 2016'dan bu yana sabah kahvaltısı için 3; akşam yemeği için 6,5 TL; günlük 9,5; aylık ise 285 TL olarak uygulanıyordu.

 

Özel Durumdaki Öğrenciler ve Yavru Vatan

 

Şehit ve gazi çocuklarına, anne ve babası vefat etmiş öğrenciler ile devletin koruması altındaki öğrencilerin beslenme ücretleri de 19,50 TL'den 21 TL'ye yükseltildi. Beslenme yardımı KKTC'de yer alan yurtlarda da sabah kahvaltısı için 4, akşam yemeği için ise 8 TL olmak üzere günlük toplam 12 TL olarak uygulanacak.

 

Öğrenciler Yardımdan Nasıl Faydalanacak

 

Kahvaltı yardımı, yurt yemekhanelerinde hafta içi 06.30-13.00, hafta sonları ise 06.30-14.00; akşam yemeği yardımı ise 16.00-23.00 saatleri arasında geçerli olacak.

 

Yemekler Diyetisyen Kontrolünde

 

Mutfak, depo, kullanılan araç gereçler ile malzemelerin kalitesi ve hijyen şartlarına uygunluğu diyetisyenler, gıda mühendisleri ve yurt yöneticileri tarafından devamlı kontrol ediliyor. KYK'daki lokanta-kantin işletmelerinde gıda mühendisi veya diyetisyen çalıştırma zorunluluğu da bulunuyor. Diğer taraftan yurt idaresince her gün yemeklerden numuneler alınarak sterilize kavanozlar veya çıtçıtlı poşetlerde 72 saat buzdolabında saklanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Taglar: #burs #kyk #krediyurtlarkurumu #beslenmeyardımı #yükseköğrenmim #gençlikvesporbakanlığı #devlet

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 1.10.2017

Kaynak: Kredi Yurtlar Kurumu

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler