Sağlığın Yeni Hali: Eczacıbaşı Evital

Okunma [7821]
Sağlığın Yeni Hali: Eczacıbaşı Evital

 

Sağlığın Yeni Hali: Eczacıbaşı Evital 

Dünya çapında yaşanan teknolojik gelişmeler ile birlikte sağlıkta yeni bir dönem başlıyor.

 

Evital Nedir?

 

Çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın öncüsü olma vizyonuyla toplum sağlığına katkıda bulunmayı önceliklendiren Eczacıbaşı Topluluğu'nun yeni kuruluşu Eczacıbaşı Evital, sağlık çözümü arayan bireyler, sağlık profesyonelleri ve sağlık hizmeti sunan diğer paydaşları dijital bir platformda buluşturma hedefiyle yola çıkan yeni sağlık ekosistemidir.

 

adv1.png

 

Uzaktan Sağlık Hizmetleri Sunumu Yönetmeliği

 

resmi_gazete.jpg

 

Özellikle 10 Şubat 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan «Uzaktan Sağlık Hizmetleri Sunumu» yönetmeliği ile birlikte, ülkemizde dijital sağlık hizmetleri sunumunun yasal çerçevesi çizilerek sağlık profesyonellerinin sadece Bakanlık tarafından akredite yazılımlar aracılığıyla telesağlık hizmeti sunabilecekleri kesinleşti.

 

Eczacıbaşı Evital de Ağustos 2022 itibariyle Uzaktan Sağlık Bilgi Sistemi Akreditasyonu alan ilk yazılım şirketlerinden biri oldu. Kişiselleştirilmiş, önleyici ve kapsamlı sağlık yaşamıyla sağlık çözümü arayan bireyler, sağlık profesyonelleri ve diğer sağlık hizmeti sunan paydaşları bir araya getirmeyi hedefleyen dijital sağlık ekosistemi Evital geliştirmelerini tamamladığı web ve mobil uygulamaları ile hem sağlık profesyonellerinin hem de son kullanıcılarının hizmetine açıldı.

 

Sağlık Sektöründeki Temel İhtiyaç: Dijital Dönüşüm

 

Bireylerin daha sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek için, kişisel sağlıklarını korumaya her zamankinden daha fazla önem verdikleri hatta hayatlarındaki en anlamlı değer olarak konumlandırdıkları bir gerçek. Sadece hastalandığı zaman değil, sağlıklı olmak/kalmak için çabalayan, istediği yerde istediği sağlık hizmetini almak isteyen ve sağlığı hakkında araştırma yapan bilinçli sağlık tüketicileri, yeni sağlık düzeninde hasta kavramının yerini aldı.

 

Sağlık çözümü arayan bireylerin tüketici davranış ve eğilimlerinde yaşanan hızlı değişim, sektörün de birçok açıdan dönüşüme ihtiyaç duyduğu gerçeğini ortaya çıkardı. Bireyler artık hastalık sonrası değil hastalık öncesi önleyici, tek tip değil kişiselleştirilmiş, sadece fiziksel değil çoklu kanal aracılığıyla sağlık hizmeti ve sadece ürün odaklı değil ürün ve hizmet odaklı bir sağlık deneyimi talep ediyor.

 

Özetle, değer ve sonuç odaklı, bireyin hayatına adapte olabilen ve kapsamlı çözümler sunabilen dijital sağlık ekosistemi bu dönüşümdeki en büyük ihtiyaç. Eczacıbaşı Evital de kurduğu dijital platform ile dönüşümü birlikte mümkün kılacağı sağlık profesyonellerini bu ekosistemin bir parçası olmaya davet ediyor.

 

Sağlık profesyonelleri ve sağlık hizmeti sunanlar için evital neler sunuyor?

 

 • Çalışma takvimi ve görüşme seçeneklerinin sağlık profesyoneli tarafından belirlenmesi
 • Hasta ve danışanın izniyle kayıtlara bir yerden erişim
 • Hem online hem yüz yüze görüşme imkanı
 • Sadece görüşmelerin değil; takvim, arşiv gibi farklı süreçlerin de bir uygulama üzerinden zahmetsizce yönetimi

 

adv4_rev-1.png

 

Sağlık çözümü arayan bireyler için evital neler sunuyor?

 

 • Yeni bir hayat, yeni bir sağlık anlayışı
 • Açık sağlık ekosisteminde, kendine uygun ve doğru alternatifler arasından şeffaflıkla karar verebilme olanağı
 • Lokasyondan bağımsız, sağlıklı yaşam evrenine kolay erişim
 • Her bir bireyin ihtiyacı doğrultusunda yolculuğunu kolaylaştıracak dijital çözümler

 

Eczacıbaşı Evital ile Süreçlerinizi Bir Uygulama Üzerinden Zahmetsizce Yönetin

 

Eczacıbaşı Evital, beslenme ve diyetetik uzmanlarına özel sunduğu çözümler ile danışan takibi ve klinik yönetiminizdeki süreçleri kolaylaştırmak için çalışır. Danışan takip sistemi, online görüşme altyapısı, takvim yönetimi, ödeme ve fatura yönetimi özellikleri ile günlük iş rutininizi dijitale taşımanıza yardımcı olur.

 

adv2_rev.png

 

Takvim ve Randevu Yönetimi

 

 • Çalışma takviminizi ve görüşme seçeneklerinizi kendiniz belirler, danışanlarınıza yüz yüze, online ya da kontrol randevusu verebilirsiniz. 
 • Dilediğiniz her yerden takviminize erişerek randevularınızı ve diğer etkinliklerinizi görüntüleyebilir, düzenleyebilirsiniz.
 • Takviminizi evital'de güncel tutarak sizden randevu almak isteyen kullanıcıların kolaylıkla takviminizi inceleyip, uygunluğunuza göre randevu almalarına yardımcı olursunuz.

 

Yüz Yüze ve Online Görüşme

 

 • Evital'de görüşme sürelerinizi kendiniz belirler, danışanlarınızla dilerseniz yüz yüze dilerseniz online görüşebilirsiniz.
 • Evital, Uzaktan Sağlık Bilgi Sistemi (USBS) akreditasyonuna sahiptir ve online görüşmeleriniz için ek bir kurulum gerektirmemektedir.
 • Danışanlarınızla online görüşmelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilmeniz için gerekli teknik altyapıyı sunar.

 

Danışan Takip Sistemi

 

 • Uzmanlığınıza özel geliştirilmiş randevu formları ile danışanlarınıza ait bilgileri, randevuya özel bulgu ve notlarınızı uzmanlığınızın gereksinimlerine göre kayıt altında tutabilirsiniz.
 • Görüşmeleriniz öncesinde danışanlarınızın sağlık geçmişlerini inceleyerek hazırlanabilir, görüşme esnasında randevu formunu düzenleyebilirsiniz.
 • Mesajlaşma ve döküman paylaşım özelliği ile danışanlarınızla bilgi ve belge paylaşımında bulunabilirsiniz.

 

Hizmet ve Süreç Yönetimi

 

 • Evital, iş yükünüzü hafifletmek üzere idari ve finansal süreçlerinizin yönetimine yönelik de çözümler sunar.
 • Dilerseniz platformda asistanınızı tanımlayabilir, yetki düzeyini belirleyebilirsiniz.
 • Ayrıca ödeme sistemi ve e-fatura entegrasyonları ile online ödeme alabilir, fatura kesebilir ve evital üzerinden gerçekleştirdiğiniz işlemlerinizi geçmişe dönük takip edebilirsiniz.

 

Profil ve İçerik Yönetimi

 

 • Sizden randevu almak isteyen kullanıcıların hakkınızda detaylı bilgi alabilmeleri evital'de profilinizi oluşturabilir ve dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.
 • Sağlık profesyonellerine özel geliştirilmiş blog alanında uzmanlığınız ile ilgili konularda içerik paylaşımında bulunarak sağlık ve sağlıklı yaşam hakkında arama yapan kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

 

Sağlığın Yeni Hali Eczacıbaşı Evital ile Şimdi Tanışın!

 

Eczacıbaşı Evital, geliştirmelerini tamamladığı "evital" web ve mobil uygulamaları ile hem sağlık profesyonellerinin hem de sağlık çözümü arayan bireylerin hizmetine açıldı. Siz de bu ekosistemin bir parçası olmak ve evital hakkında detaylı bilgi almak isterseniz evital.com.tr adresini ziyaret edebilir, "evitaltr" linkedin ve instagram hesaplarını takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Üyelerimize özel ücretsiz webinar fırsatı

Özellikle uzaktan (online) çalışan diyetisyenleri oldukça yakından ilgilendiren bu yönetmelik ve sunulan çözümler ile ilgili merak ettiğiniz her türlü sorunuzu, online ücretsiz webinarımıza katılarak sorabilirsiniz.

Üyelerimize özel ücretsiz Diyet Atölyesi'ne kayıt olmak için linke tıklayın.


Taglar: #evital #eczacıbaşı #sağlık #dijitaldönüşüm #diyet #diyetisyen #beslenmevediyetetik #diyet #sağlıkekosistemi

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 14.12.2022

Kaynak: Evital

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler