Sağlık Bakanlığı’ndan Ünlülere Mektup

Okunma [4566]
Sağlık Bakanlığı’ndan Ünlülere Mektup

 

Sağlık Bakanlığı'ndan Ünlülere Mektup

 

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, internet ya da sosyal medya üzerinden "sağlık beyanıyla" yapılan ürün satışlarını önlemek için harekete geçti.

 

Sağlık Riskleri Doğuyor

unlulere.jpg

TİTCK Başkanı Hakkı Gürsöz imzasıyla gönderilen mektuplarda, hastalıkları tedavi ettiği ya da zayıflattığı iddiasıyla yani sağlık beyanıyla satılan ürünlerin sonu ölümle sonuçlanabilen ciddi sağlık problemlerine yol açabildiği hatırlatıldı.

 

 

Çoğu Ürünün Ruhsatı Bile Yok

mektup-3.jpg

Genellikle internet ya da sosyal medya üzerinden tanıtımı yapılan bu ürünlerin Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı ya da ruhsatlı olmadığı, pek çoğunun izinsiz olarak piyasaya sürüldüğünün tespit edildiği de vurgulandı.

 

 

Sağlık Farkındalığını Arttırmada Ünlülerden Destek Bekleniyor

 

Mektupta ; ünlülerden, etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmamış söz konusu ürünlerin tüketicileri aldatıcı ve yanıltıcı şekilde yapılan tanıtımlarında yer almamaları istendi, halkın bilinç düzeyinin artırılması amacıyla kendilerinden tam destek beklendiği vurgulandı.

Bakanlığın, reklam filmlerinde rol alsa da almasa da mektup gönderdiği ünlüler arasında, Seda Akgül, Seda Sayan, Gülben Ergen, Ebru Gündeş, Sibel Can, Demet Akalın, Hadise, Ebru Şallı, Hülya Avşar, Ivana Sert, Kerimcan Durmaz, Esra Erol, Zuhal Topal, Oylum Talu, Acun Ilıcalı, Ender Saraç, Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya, Ayşe Arman, Mesut Yar ve Saba Tümer var.


Taglar: #SağlıkBakanlığı #Türkiye #Sağlık #Zayıflama #Diyet #Zayıflamaürünleri

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 12.08.2017

Kaynak: Anadolu Ajansı

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler