Sağlıklı Çocuk Menüsü Tanıtıldı

Okunma [3580]
Sağlıklı Çocuk Menüsü Tanıtıldı

 

Sağlıklı çocuk menusu tanıtıldı. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Antikkapı A.Ş 'ye bağlı Maide Restoran'da sağlıklı çocuk menüsü uygulaması hayata geçirildi.

 

Çocukların onayına sunuldu

c-ocukdd7.jpg

 

Trans yağ, nişasta bazlı şeker, GDO'lu ürün bulunmadığı ifade edildi. Sağlıklı çocuk menüsü, çocukların onayına sunuldu. Bilinçli Ebeveyn, Sağlıklı Nesiller Derneği'nin (Besin-Der) işbirliğiyle hazırlanan sağlıklı çocuk menüsü tanıtım toplantısı yapıldı. Tanıtım toplantısında sağlıklı çocuk menüsündeki hiçbir besinde katkı maddesi, koruyucu madde, trans yağ, nişasta bazlı şeker, GDO'lu ürün bulunmadığı ifade edildi.

 

Tehlikeli katkılar bu menüde yok

c-ocukdd.jpg

 

Tanıtım toplantısına Antikkapı A.Ş. Genel Müdürü İslam Yücel, Besin-Der Kurucu Başkanı Ercan Kaplan, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Filiz Çizmecioğlu, Besin-Der yönetim kurulu üyeleri, şeker hastası çocuklar ve çok sayıda davetli katılım gösterdi. Antikkapı A.Ş. Genel Müdürü Yücel, "Bu projenin bizim için çok özel yeri var. Çocuklarımıza yönelik bir menü hazırladık. Bu menüyü Besin-Der ile birlikte oluşturduk" dedi.

 

Türkiye'de ilk kez uygulanıyor

 

Uygulamanın tanıtım toplantısında konuşan Besin-Der Kurucu Başkanı Diyetisyen Ercan Kaplan "Temiz beslenme, doğal beslenme, helal beslenme, sağlıklı beslenme vb. kavramlar son yüzyılın, özellikle de son 10 yılın moda kavramları haline geldi. Çünkü artık anladık ki, kendi kendimizi ve çocuklarımızı zehirliyoruz. Biz de Besin-Der olarak gelecek nesillerin sağlıklı olabilmesi ve sağlıklı alışkanlıklar edinebilmesi adına bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ona bağlı Antikkapı A.Ş. ile birlikte imza attık" ifadelerini kullandı.

 

Sağlıklı Çocuk Menüsü

 

Ülkemizde tüketilen yemeklerin yüzde 40'dan fazlasının, şehirlerde ise yüzde 60'dan fazlasının ev dışında yenildiğini ve böyle bir kültür geliştirildiğini belirten diyetisyen, "Çocuğunu sağlıklı beslemek isteyen bilinçli ebeveynler bir tercih yapmak zorunda kalıyorlardı. Ya çocuklarını böyle bir sosyalliğin dışında tutmak ya da istemeden de olsa çocuklarına ev dışında sağlıksız olduğunu bildiği yiyecekleri yedirmek. Biz bu ebeveynlere üçüncü bir seçenek sunmak istedik, ayrıca çocuklara da şunu göstermek istedik ki, sağlıklı yiyecekler de lezzetli olabilir" şeklinde konuştu.

 

Menü diyetisyen gözetiminde hazırlandı

c-ocukdd2.jpg

 

Sağlıklı çocuk menülerini doktor, diyetisyen, gıda mühendisi, pedagog onayladı. Bu menülerde çocuklarımıza sunulan hiçbir besinde katkı maddesi, koruyucu madde, trans yağ, nişasta bazlı şeker, GDO'lu ürün bulunmamaktadır.

 


Taglar: #çocukmenüsü #çocuk #menü #belediye #kocaeli #gölcük #restoran #gdo #diyetisyen #gerçekdiyetisyen #transyağ #evdışıtüketim #büyükşehirbelediyesi #besinder

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 18.07.2018

Kaynak: Gölcük Gündem

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler