Üniversite Öğrencilerinden Sağlıklı Yaşam Kafesi

Okunma [2260]
Üniversite Öğrencilerinden Sağlıklı Yaşam Kafesi

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi BESYO öğrencileri sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çekmek için üniversitenin içerisinde sağlıklı yaşam kafesi açtı. El yapımı organik yiyecek ve içeceklerin yer aldığı kafede, her öğün için ayrı menü oluşturuldu.

 

 

Fit Cafe açıldı

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri, sağlıklı yaşamın amaçlandığı Fit Cafe'yi açtı. Tahıllı gıdalardan ızgaralara, kuruyemişlerden el yapımı özel içeceklere kadar birçok ürünün yer aldığı kafede, öğrenciler menüde yer alan her şeyin kalorisini görerek tercih yapabiliyor.

 

 

Vücut kadar beynin beslenmesi de önemli 

 

Fit Cafe ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten İGÜ öğrencileri, kafeyi sadece sporcularla değil, bütün öğrencilerle buluşturmak istediklerini söylediler. 

 

 

Kanserle mücadele ediyoruz

 

Beyaz unla yapılmış ekmek, poğaça, kek, kurabiye ve simit gibi yiyecekleri kafe içerisine getirmediklerini belirten öğrenciler, bu ürünlerin dışarda tüketildiğinde de insanları çok büyük bir tehlikenin beklediğini vurguladılar. 

 

 

Menüler diyetisyenler tarafından hazırlanıyor

 

Beslenme ve diyet uzmanlarının da yardımıyla hazırlanan menülerin hepsi haftalık olarak değişiyor ve öğrenciler yedikleri besinlerin kalorilerini kafedeki listelerden öğrenebiliyor. 


Taglar: #İstanbulGelişimÜniversitesi #BESYO #öğrenci #sağlıklı #dengeli #beslenme #yaşam #kafe #organikyiyecek #İGÜ #BedenEğitimiveSporYüksekokulu #FitCafe #healthy #health #organicfood #student #canteen

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 05.01.2019

Kaynak: DHA

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler